Twaalf van de negentien gemeenten in Brussel zullen de komende zes jaar gaan besturen met een schepen van Groen in het college. In Anderlecht, Brussel Stad, Elsene, Etterbeek, Jette, Koekelberg, Oudergem, Schaarbeek, Sint-Agatha-Berchem, Sint-Gillis, Vorst en Watermaal-Bosvoorde gaan onze schepenen ervoor zorgen dat de groene golf bij de verkiezingen in oktober wordt vertaald in een groen beleid.

Onder de twaalf schepenen zijn acht vrouwen en vier mannen; sommigen van hen zijn al langer politiek actief op lokaal niveau, anderen beginnen aan een nieuw avontuur. Allemaal kijken ze er alvast naar uit om een menselijk, eerlijk en gezond beleid te voeren en van Brussel een groene, leefbare stad te maken!

De 12 Groen schepenen in het Brussels Gewest v.l.n.r. en van boven naar onder: Susanne Mueller-Huebsch, Bart Dhondt, Els Gossé, Rik Jellema, Nathalie De Swaef, Tinne Van der Straeten, Lieve Jorens, Adelheid Byttebier, Katia Van den Broucke, Jos Raymenants, Esmeralda Van den Bosch, Daniel Soumillion
De 12 Groen schepenen in het Brussels Gewest v.l.n.r. en van boven naar onder: Susanne Mueller-Huebsch, Bart Dhondt, Els Gossé, Rik Jellema, Nathalie De Swaef, Tinne Van der Straeten, Lieve Jorens, Adelheid Byttebier, Katia Van den Broucke, Jos Raymenants, Esmeralda Van den Bosch, Daniel Soumillion

Dit zijn onze schepenen met hun bevoegdheden:

Anderlecht: Susanne Mueller-Huebsch – Openbare Werken en Mobiliteit

Brussel Stad: Bart Dhondt – Mobiliteit en Openbare Werken

Elsene: Els Gossé – Nederlandstalige Aangelegenheden (Cultuur en Onderwijs), Europa, Wijkleven en de Aankoopcentrale

Etterbeek: Rik Jellema – Eerste Schepen, Openbare Werken en Openbare Gebouwen, Mobiliteit, Duurzaam Wijkcontract en Stedenbeleid

Jette: Nathalie De Swaef – Mobiliteit, Luchtkwaliteit en Nederlandstalige Aangelegenheden

Koekelberg: Tinne Van der Straeten – Nederlandstalig Onderwijs en Cultuur, Openbare Werken, Mobiliteit

Oudergem: Lieve Jorens – Nederlandstalige Aangelegenheden, Informatica, Gelijke Kansen en Diversiteit

Schaarbeek: Adelheid Byttebier – Mobiliteit, Nederlandstalig Onderwijs, Cultuur en Jeugd

Sint-Agatha-Berchem: Katia Van den Broucke – Transitie, Participatie en Buurtleven, Diversiteit en Gelijkheid, Nederlandstalige Cultuur en Jeugdzaken

Sint-Gillis: Jos Raymenants – Nederlandstalige Aangelegenheden, Duurzame Ontwikkeling, Gemeentelijk Eigendom en Energie

Vorst: Esmeralda Van den Bosch – Nederlandstalige Aangelegenheden

Watermaal-Bosvoorde: Daniel Soumillion – Cultuur en Erfgoed